katalog użytkowników

Lista osób publikujących ogłoszenia w serwisie ogłoszeniowym ofero24.pl
Wizytówki użytkowników więcej...
TomaszStolarz tel.: 575188833, gutkowski19980501@wp.pl
Oribia tel.: 791321731, oribiapolska@gmail.com
AnnaartAI tel.: 502111269, annaizdebski@gmail.com
wcltrrgheve6 tel.: 8095967610, orywitsaanpvt141@gmail.com
JACQUES10 tel.: 0123456789, jacques.saade12@gmail.com
SYLVIE10 marie.sylvie1930@gmail.com
Tomuslugi tomuslugi@o2.pl

ogłoszenieprzez: user001dodano: 27.09.2017

kategoria: WOKÓŁ BUDOWY podkategoria: POZOSTAŁE rodzaj ogłoszenia: ogłoszenie
A A A

Pomiary termowizyjne budynku BOGUCHWAŁA

Pomiary termowizyjne budynku Boguchwała, Badanie termowizyjne budynków Boguchwała, Audyt termowizyjny domu Boguchwała, Termowizja budynku Boguchwała, Przegląd termowizyjny Boguchwała

Pomiary termowizyjne budynków to najlepszy w chwili obecnej ogólnodostępny sposób na sprawdzenie swojego domu pod kątem występowania miejsc przez które budynek traci najwięcej ciepła. Badanie termowizyjne budynku czy mieszkania nie jest to dokument obliczający zapotrzebowanie na energię dla danego obiektu. Jeśli potrzebujesz świadectwa energetycznego lub charakterystyki energetycznej dla budynku czy mieszkania, również możemy dokonać takich obliczeń i sporządzić taki dokument. Jednak pomiary termowizyjne budynku charakteryzują się praktycznym spojrzeniem na badany obiekt i pokazują w praktyczny i „namacalny” sposób miejsca potencjalnych strat ciepła w czasie sezonu grzewczego. Kamery termowizyjne pozwalają na utrwalanie badanych elementów budynku poprzez zapis zdjęć w postaci cyfrowej. Termogramy te mogą posłużyć później do opracowań wyników z tych badań a dalej np. do reklamacji montażystów czy wykonawców robót dociepleniowych.

Zapraszamy do praktycznego skorzystania z naszej oferty pomiarów termowizyjnych.
Telefon: 533-222-888
Mail: biuro@certonet.pl
Strona: www.certonet.pl

Poniżej prezentujemy listę pytań wraz z odpowiedziami dotyczących pomiarów i badań termowizyjnych najczęściej zadawanych przez naszych klientów:

1. Kiedy można wykonać pomiary termowizyjne budynku?
Warunkiem wykonania pomiarów termowizyjnych budynku lub mieszkania jest uzyskanie odpowiedniej różnicy temperatur pomiędzy temperaturą wewnętrzną w budynku a tą panującą poza budynkiem. Przyjmuje się, aby różnica ta wynosiła ok. 15 stopni Celsjusza, czyli ogrzewając budynek do 20- 22 stopnie wewnątrz, przy kilkustopniowej temperaturze zewnętrznej już można wykonać taki pomiar kamera termowizyjna. Zaleca się aby różnica ta nie była niższa niż 8-10 stopni. Zatem pomiary termowizyjne budynku należy wykonywać w sezonie grzewczym, kiedy wewnętrzna temperatura budynku jest znacznie wyższa. Mitem oczywiście jest, iż do wykonania badania termowizyjnego potrzebny jest duży mróz na poziomie -15 czy -20 stopni Celsjusza. Nic bardziej mylnego. Najistotniejszym w tym pomiarze jest doświadczenie osoby wykonującej badanie, posiadana wiedza i odpowiedni sprzęt.

2. Co pomiar termowizyjny budynku może ujawnić i pokazać w budynku?
Badanie termowizyjne pokazuje przede wszystkim najsłabsze miejsca budynku pod względem termicznym czyli najprościej są to miejsca przez które budynek traci najwięcej ciepła. Ponadto taki pomiar pozwala na sprawdzenie stanu całej osłony termicznej budynku tj. stanu ocieplenia (czy jest wykonane w sposób prawidłowy i nie występują mostki cieplne). Ponadto pomiar kamerą termowizyjną pokazuje nam stan okien i drzwi w budynku, tj. osadzenie, izolację, regulację. Badania kamera termowizyjna w budynku pozwalają na ocenę ocieplenia stropów, stropodachów. Kamera termowizyjna pokazuje miejsca uszkodzenia izolacji w dachach np. przez kuny. W takim przypadku mamy informację, która część dachu wymaga naprawy. Niekoniecznie cały dach musi być do wymiany. Aczkolwiek takie przypadki też się zdarzają.

3. Czy pomiar termowizyjny mieszkania pokazuje straty ciepła?
Pomiary termowizyjne mieszkania to również pokazanie najsłabszych jego punktów. Pomiary takie pokazują również wady i zalety ścian zewnętrznych lokali. Dodatkowo badanie termowizyjne mieszkania pozwala na kontrolę i sprawdzenie jakości okien i drzwi zewnętrznych w mieszkaniu, tj. jakość ich osadzenia w ścianach zewnętrznych a także poziom regulacji oraz stan uszczelek okiennych. Częstym problemem, jaki wychodzi podczas pomiarów kamera termowizyjna jest właśnie nieprawidłowe osadzenie okien i słaba jakość izolacji wokół nich co w efekcie przekłada się na często występujące uczucie chłodu w okolicy okien lub wręcz przedmuchy zimnego powietrza w sezonie zimowym.

Pytań odnośnie pomiarów termowizyjnych budynków z jakimi spotykamy się na co dzień było jeszcze mnóstwo i długo by o nich pisać.

Tagi: pomiary termowizyjne budynku Boguchwała, badanie termowizyjne budynków Boguchwała, audyt termowizyjny domu Boguchwała, termowizja mieszkania Boguchwała, audyty energetyczne budynku Boguchwała, kamera termowizyjna Boguchwała, pomiar kamerą na podczerwień Boguchwała, usługi termowizyjne Boguchwała, sprawdzenie ocieplenia budynku Boguchwała, sprawdzenie szczelności budynku Boguchwała, kontrola montażu okien Boguchwała, szczelność okien Boguchwała, straty po kunach Boguchwała, kuny w dachu lokalizacja Boguchwała, termowizja domu Boguchwała, wychładzanie budynku Boguchwała, wychładzanie mieszkania Boguchwała

Miejsce realizacji:
Boguchwała

Słowa kluczowe:
audyt termowizyjny domu boguchwała, badanie termowizyjne budynków boguchwała, pomiary termowizyjne budynku boguchwała, przegląd termowizyjny boguchwała, termowizja budynku boguchwała

Kontakt

(user001)
tel: 533 222 888
email: certonet@gmail.com

Zadaj pytanie

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.