katalog firm

Lista firm świadczących usługi w serwisie ogłoszeniowym ofero24.pl
Wizytówki firm więcej...
Gotowespolkizoo2@gmail.com Gotowespolkizoo2@gmail.com
Luka59 tel.: 667714952, leszek.wodecki@gmail.com
ksiegowafirm krakowksiegowa4@gmail.com
KredytyEkspert tel.: 796520126, biuro@kredyty-ekspert.pl
Cargo promo@24cargo.pl
Ecoplan tel.: 885 283 885, ecoplan@op.pl
ZNMR tel.: 896462291, znmr@znmr.com.pl

ogłoszenieprzez: user001dodano: 27.09.2017

kategoria: WOKÓŁ BUDOWY podkategoria: EKSPERTYZY, KOSZTORYSY, POŚREDNICTWO rodzaj ogłoszenia: zlecenie
A A A

Pomiary termowizyjne budynku KUNÓW

Pomiary termowizyjne budynku Kunów, Badanie termowizyjne budynków Kunów, Audyt termowizyjny domu Kunów, Przegląd budynku Kunów, Termowizja budynku Kunów

Pomiary termowizyjne budynków to najlepszy w chwili obecnej ogólnodostępny sposób na sprawdzenie swojego domu pod kątem występowania miejsc przez które budynek traci najwięcej ciepła. Badanie termowizyjne budynku czy mieszkania nie jest to dokument obliczający zapotrzebowanie na energię dla danego obiektu. Jeśli potrzebujesz świadectwa energetycznego lub charakterystyki energetycznej dla budynku czy mieszkania, również możemy dokonać takich obliczeń i sporządzić taki dokument. Jednak pomiary termowizyjne budynku charakteryzują się praktycznym spojrzeniem na badany obiekt i pokazują w praktyczny i „namacalny” sposób miejsca potencjalnych strat ciepła w czasie sezonu grzewczego. Kamery termowizyjne pozwalają na utrwalanie badanych elementów budynku poprzez zapis zdjęć w postaci cyfrowej. Termogramy te mogą posłużyć później do opracowań wyników z tych badań a dalej np. do reklamacji montażystów czy wykonawców robót dociepleniowych.

Zapraszamy do praktycznego skorzystania z naszej oferty pomiarów termowizyjnych.
Telefon: 533-222-888
Mail: biuro@certonet.pl
Strona: www.certonet.pl

Poniżej prezentujemy listę pytań wraz z odpowiedziami dotyczących pomiarów i badań termowizyjnych najczęściej zadawanych przez naszych klientów:

1. Kiedy można wykonać pomiary termowizyjne budynku?
Warunkiem wykonania pomiarów termowizyjnych budynku lub mieszkania jest uzyskanie odpowiedniej różnicy temperatur pomiędzy temperaturą wewnętrzną w budynku a tą panującą poza budynkiem. Przyjmuje się, aby różnica ta wynosiła ok. 15 stopni Celsjusza, czyli ogrzewając budynek do 20- 22 stopnie wewnątrz, przy kilkustopniowej temperaturze zewnętrznej już można wykonać taki pomiar kamera termowizyjna. Zaleca się aby różnica ta nie była niższa niż 8-10 stopni. Zatem pomiary termowizyjne budynku należy wykonywać w sezonie grzewczym, kiedy wewnętrzna temperatura budynku jest znacznie wyższa. Mitem oczywiście jest, iż do wykonania badania termowizyjnego potrzebny jest duży mróz na poziomie -15 czy -20 stopni Celsjusza. Nic bardziej mylnego. Najistotniejszym w tym pomiarze jest doświadczenie osoby wykonującej badanie, posiadana wiedza i odpowiedni sprzęt.

2. Co pomiar termowizyjny budynku może ujawnić i pokazać w budynku?
Badanie termowizyjne pokazuje przede wszystkim najsłabsze miejsca budynku pod względem termicznym czyli najprościej są to miejsca przez które budynek traci najwięcej ciepła. Ponadto taki pomiar pozwala na sprawdzenie stanu całej osłony termicznej budynku tj. stanu ocieplenia (czy jest wykonane w sposób prawidłowy i nie występują mostki cieplne). Ponadto pomiar kamerą termowizyjną pokazuje nam stan okien i drzwi w budynku, tj. osadzenie, izolację, regulację. Badania kamera termowizyjna w budynku pozwalają na ocenę ocieplenia stropów, stropodachów. Kamera termowizyjna pokazuje miejsca uszkodzenia izolacji w dachach np. przez kuny. W takim przypadku mamy informację, która część dachu wymaga naprawy. Niekoniecznie cały dach musi być do wymiany. Aczkolwiek takie przypadki też się zdarzają.

3. Czy pomiar termowizyjny mieszkania pokazuje straty ciepła?
Pomiary termowizyjne mieszkania to również pokazanie najsłabszych jego punktów. Pomiary takie pokazują również wady i zalety ścian zewnętrznych lokali. Dodatkowo badanie termowizyjne mieszkania pozwala na kontrolę i sprawdzenie jakości okien i drzwi zewnętrznych w mieszkaniu, tj. jakość ich osadzenia w ścianach zewnętrznych a także poziom regulacji oraz stan uszczelek okiennych. Częstym problemem, jaki wychodzi podczas pomiarów kamera termowizyjna jest właśnie nieprawidłowe osadzenie okien i słaba jakość izolacji wokół nich co w efekcie przekłada się na często występujące uczucie chłodu w okolicy okien lub wręcz przedmuchy zimnego powietrza w sezonie zimowym.

Pytań odnośnie pomiarów termowizyjnych budynków z jakimi spotykamy się na co dzień było jeszcze mnóstwo i długo by o nich pisać.

Tagi: pomiary termowizyjne budynku Kunów, badanie termowizyjne budynków Kunów, audyt termowizyjny domu Kunów, termowizja mieszkania Kunów, audyty energetyczne budynku Kunów, kamera termowizyjna Kunów, pomiar kamerą na podczerwień Kunów, usługi termowizyjne Kunów, sprawdzenie ocieplenia budynku Kunów, sprawdzenie szczelności budynku Kunów, kontrola montażu okien Kunów, szczelność okien Kunów, straty po kunach Kunów, kuny w dachu lokalizacja Kunów, termowizja domu Kunów, wychładzanie budynku Kunów, wychładzanie mieszkania Kunów

Miejsce realizacji:
Kunów

Słowa kluczowe:
audyt termowizyjny domu kunów, badanie termowizyjne budynków kunów, pomiary termowizyjne budynku kunów, przegląd budynku kunów, termowizja budynku kunów

Kontakt

(user001)
tel: 533 222 888
email: certonet@gmail.com

Zadaj pytanie

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.